UNICORN BIRTHDAY PARTY

Tematem dzisiejszego wpisu będzie UNICORN Party ????

Nie dość, że zdjęcia i emocje wprawiają w kolorowy nastrój, to jeszcze idą za tym dobre wieści ❤️ Autorką i wykonawczynią tęczowego, księżniczkowego menu jest @hanulkowa_mama ?. Moja Przyjaciółka od dziecięcych lat, wspaniała Mama Hanusi, a od jakiegoś czasu również przedstawiciel thermomix w Krakowie

Rodzina Thermomix

Jak widać Thermomix to Rodzina, która wzajemnie się wspiera, inspiruje i motywuje ? dla Ciebie też jest u nas miejsce ? napisz lub zadzwoń to porozmawiamy o szczegółach.Teraz zrób sobie filiżankę kawki lub herbatki i zapraszam do opowieści Madzi: jak spełnić marzenie Córeczki o wymarzonych urodzinach. ??

Unicorn birthday to chyba najbardziej poszukiwane urodziny dla młodych dam w „internetach”.

Inspiracji jest bardzo dużo, ale często wykonanie może przerażać… Na przeciw tym obawom wychodzi nam oczywiście Thermimix TM6?

Tort

Na początek drodzy Państwo wjeżdża TORT, a nawet dwa torty, bo Mała Księżniczka ma rozmach i Jej impreza odbyła sie dwa razy. ?

Przyznam szczerze, że w swoim życiu popełniłam niejeden tort. Od lat korzystałam tylko z jednego przepisu na biszkopt – stosując do tego mikser.
Tak proszę Państwa mimo, że stał obok Thermomix TM6, a we wcześniejszych latach jego poprzednicy, to ja nigdy nie byłam w stanie uwierzyć, że Thermomix potrafi zrobić dobry, wysoki, naturalnie puszysty biszkopt. Aż do teraz…

Oczywiście początek był ten sam – bałagan w kuchni, 4 miski (na białka, żółtka, cukry i mąki) i mój wysłużony mikser. Po 40 min w piekarnku okazuje się, że nie urósł, był płaski i w dodatku wyglądał jak krowi placek … (dodałam do niego filetowego spożywczego barwnika, bo wiadomo – tort miał być kolorowy) …

Nie mogłam w to uwierzyć. Z racji tego, że impreza miała sie odbyć za 12h nie miałam czasu na szukanie innych przepisów wzięłam więc przepis na tort z Cookidoo:

Sprawdź ten pyszny przepis znaleziony na Cookidoo®: Tort https://cookidoo.pl/recipes/recipe/pl-PL/r554244

Tu muszę nadmienić jedną rzecz: w tym przepisie wrzuca sie wszystko na raz, a to oznacza, że cała moja wiedza cukiernicza, że biszkopt to są dobrze ubite białka- właśnie runęła. Na prawdę z niedowierzaniem patrzyłam na ekran Thermomix TM6. Ale, że jak to wrzucic 8 jajek w całości???

Odpaliłam więc komputer, a na nim Cookidoo i sprawdzam ponownie. No tak wszystko na raz! W dodatku Thermomix ustawia nam temperaturę podgrzewania jajek, a to oznacza kolejne usprawnienie.
Nie musimy wcześniej pamiętać o tym, że składniki muszą być w temperaturze pokojowej.

Na koniec dodane barwniki (różowy i fioletowy) i ciasto do piekarnia!

W międzyczasie pyszna masa, którą każde dziecko uwielbia – bita śmietana i mascarpone (ja dodałam też trochę soku z cytryny).

Pomiędzy pięterka wpakowałam borówki amerykańskie i ananas i voilà – Tort z unicornem gotowy.

Na koniec kilka ozdób z masy cukrowej i radość księżniczki nie do opisania!

Kolorowe serniczki

Na drugi rzut pędzą kolorowe serniczki. To nic innego jak dobrze znany sernik na zimno. Tyle, że masa rozlana do 4 miseczek, dodany barwnik spożywczy i gotowe ?
Ja dodałam jeszcze bezbarwna galaretkę do każdej

Sernik na zimno z galaretką i owocami https://cookidoo.pl/recipes/recipe/pl-PL/r56955

Muffinki

Kolejną przekąska były MUFFINKI najprostsze pyszne, które dzieci uwielbiają! Koniecznie w tęczowych papilotkach ?
Sprawdź ten pyszny przepis znaleziony na Cookidoo®: Muffinki z czekoladą https://cookidoo.pl/recipes/recipe/pl-PL/r55300

Cake pops

I na koniec Cake popsy – które w cukierni kosztują majątek,a wykonanie ich to naprawdę chwila. Ciasto pod nie to może byc każda babka (w naszym przypadku babka marmurkowa, tyle, że bez kakao i cukru) najlepiej upieczona kilka dni wcześniej,aby troszkę się wysuszyła, a reszta zgodnie z przepisem. Niewielką zmianą była też rozpuszczona biała czekolada zamiast czarnej i dodany barwnik, a na koniec obtoczone w kolorowej posypce! ?
unicorn party tort z unicornem biszkopt thermomix